Film Arşivi

Tüm Filmler
Lang Lang Plays Disney
7.2
2023

Disney'in en popüler şarkılarının benzersiz aranjmanlarını sergileyen ve dünyaca ünlü piyanist Lang Lang'in hayatına ışık tutan rakipsiz bir müzikal ve görsel ziyafet. Performans ve belgesel bölümleri aracılığıyla film,...

Kategori: Belgesel, Müzik

Süre: 60 dak.

7.2 IMDB Puanı 1537 İzlenme
Rosa Peral's Tapes
5.3
2023

Gerçek suç temalı bu belgesel, eski bir sevgilisinin yardımıyla partnerini öldürmekten hüküm giyen Rosa Peral'ın cezaevindeki ilk röportajına yer veriyor.

Kategori: Belgesel, Suç

Süre: 80 dak.

5.3 IMDB Puanı 3463 İzlenme
Scouts Honor: The Secret Files of the Boy Scouts of America
7
2023

Bu filmde, Boy Scouts of America’nın cinsel istismar vakalarını örtbas etme çabalarının uzun yıllar boyunca nasıl devam ettiği ve bu durumun mağdurlar üzerindeki yıkıcı etkileri anlatılıyor.

Kategori: Belgesel, Suç

Süre: 94 dak.

7 IMDB Puanı 3798 İzlenme
A Life Too Short: The Isabella Nardoni Case
6.1
2023

5 yaşındaki bir kız, babasının evinde pencereden düşünce annesi adaletin yerini bulması için amansız bir mücadeleye girişir ve dava ülkenin gündemine oturur. Isabella Nardoni vakası 2008 yılında, Brezilya halkının kanının donmasına yol açmıştı. 5 yaşındaki bir kız çocuğu babası ile üvey annesinin São Paulo'daki evinin penceresinden aşağı atıldı. İşlenen suç ile verilen hüküm arasında kalan detaylar ise pek bilinmiyor. Halk, basın, hatta yetkililer ibret olacak bir çözüme çabucak ulaşılmasını talep ederken adli tıp ekibi gerçekte ne olduğunu meydana çıkaracak delilleri toplamaya çalışıyordu. Bu olay nasıl meydana gelmişti? Nardoni çiftinin suçlu olduğunu gösteren deliller neydi? Polisin başka bir varsayımın üzerinde durmamasının sebebi neydi? Ülkeyi derinden sarsan bu suçla ilgili olarak savunma avukatlarının, gazetecilerin ve uzmanların birbirini tutmayan yorumlarına ilaveten hikâyeyi bir de Isabella'nın annesi Ana Carolina Oliveira ile büyükanne ve dedesinin bakış açısından öğrenin.

Kategori: Belgesel, Suç

Süre: 104 dak.

6.1 IMDB Puanı 7120 İzlenme
Ronaldo
6.3
2015

En ünlü futbolculardan Cristiano Ronaldo'nun hayat hikayesinin işlendiği belgeselde başrolü kendisi oynuyor. Şimdiye kadar ilk kez bir futbolcunun hayat hikayesi bu kadar yakından ele alınmakta. Futbolseverlerin kapalı kapılar arkasında neler döndüğünü, neler yaşandığını öğrenebileceği bir yapım izleyiciyi bekliyor.

Kategori: Belgesel, Biyografi, Spor

Süre: 102 dak.

6.3 IMDB Puanı 141320 İzlenme
Untold: Hall of Shame
6.4
2023

En büyük doping skandallarından birini, olaya adı karışan bir yöneticiden, performans artırıcı kullanmakla suçlanan sporculardan ve diğer tanıklardan dinleyin. Victor Conte denince akla hemen spor dünyasını sarsan, beyzbolun büyük oyuncularından Barry Bonds ile atletizm efsaneleri Marion Jones ve Tim Montgomery gibi üst düzey sporcuların da adının karıştığı, şimdiye kadarki en büyük doping skandalı gelir. Conte, merkezi San Francisco Körfez Bölgesi'nde yer alan besin takviyesi şirketi BALCO Laboratories'in 16 yıl boyunca yasa dışı performans artırıcı ilaçlarla ilgilenmediğine yemin etmektedir. Ancak 2000'de karanlık tarafa geçen Conte; steroid ilaçlar, şöhret ve dünya rekorları peşindeki sporcuların başvurduğu kişi hâline gelir. Hem Conte'nin aralarında Montgomery'nin de bulunduğu önde gelen eski ortaklarıyla hem de kendisine yöneltilen 42 suçlamanın ardından hapse girmesinde rol oynayan dopingle mücadele ve IRS yetkilileriyle yapılan röportajlara yer veren film, izleyicilerle buluşturduğu korkunç tanıklıklarla spor dünyasının en kötü şöhretli isimlerinden birisinin efsanesine ışık tutuyor.

Kategori: Belgesel, Suç, Spor

Süre: 78 dak.

6.4 IMDB Puanı 3172 İzlenme
Untold: Johnny Football
6.9
2023

Bu belgesel, futbol yıldızı Johnny Manziel'in meteorik yükselişinin ve hızlı düşüşünün izini arkadaşları, antrenörleri ve Manziel'in kendisiyle yapılan röportajlarla sürüyor.

Kategori: Belgesel, Spor

Süre: 70 dak.

6.9 IMDB Puanı 3265 İzlenme
Stephen Curry: Underrated
7.3
2023

Underrated, NBA tarihinin en büyük şutörlerinden biri olarak kabul edilen Amerikalı basketbolcu Stephen Curry'nin hayat hikayesini konu ediyor. Belgeselde, ünlü basketbolcunun kolej yıllarından NBA‘e uzanan başarılarla dolu kariyerine odaklanılıyor.

Kategori: Belgesel, Spor

Süre: 110 dak.

7.3 IMDB Puanı 6813 İzlenme
Poisoned: The Danger in Our Food
6.8
2023

ABD'de her yıl binlerce insanı öldüren gıda kaynaklı patojenlerin neden olduğu tehlikeyi hafifletme gücüne sahip yetkililer için harekete geçme çağrısı.

Kategori: Belgesel

Süre: 83 dak.

6.8 IMDB Puanı 2965 İzlenme
Untold: Jake Paul the Problem Child
6
2023

Profesyonel boksun ünlü ismi Jake Paul, internette şakalar yaptığı günlerden gücünü sergilediği ringlere uzanan sıra dışı yolculuğunu anlatıyor. 26 yaşındaki Jake Paul, boks dünyasının yeni kurtarıcısı mı, yoksa pazarlama becerileri sağ elinden daha etkili olan, "hayal dünyasında yaşayan" bir pazarlamacı mı? Sorunun yanıtı, soruyu kime sorduğunuza bağlı. Sporcuyu ayrıntılı bir şekilde cesurca ele alan PERDE ARKASI: "Sorunlu Çocuk" Jake Paul, Ohiolu masum bir çocuğun internette büyük ilgi gören bir isimken nasıl spor alanındaki en kutuplaştırıcı adama dönüştüğünü gözler önüne seriyor. Bir yanda UFC başkanı Dana White gibi üst düzey isimler Paul'ü eleştirirken diğer yanda eski profesyonel boksçu Mike Tyson gibi isimler ona destek çıkıyor. 2013'te Jake ve ağabeyi Logan, ilk önce Vine'da ve daha sonra milyonlarca görüntüleme alan bir YouTube kanalında paylaştıkları şakalar ve maskaralıklarla sosyal medyada büyük ilgi gördü. İki kardeş, internette elde ettikleri başarıyı kendilerine cazip ek işler edinmek için kullandı. Müzik çalışmaları yayınlayan Jake, bir Disney Channel dizisinde (Bizaardvark) rol aldı. Bir zamanlar aralarından su sızmayan kardeşler arasında, kötü ve büyük bir şöhret yakalamalarının ardından gerginlikler baş gösterdi. Gerçek hayatta içine girdiği çekişmelerle kariyerini neredeyse mahvetme noktasına gelen Jake, bir boksçu olarak ikinci bir fırsat yakaladı. Rakiplerini birbiri ardına deviren Jake, kendine şüpheyle yaklaşanları büyük şaşkınlığa uğrattı. Aileleri, hayranları, boksçu arkadaşları ve onlara şüpheyle yaklaşan eski kafalı kişiler ile ve Paul kardeşlerle yapılan sürükleyici röportajlar üzerine inşa edilen film, Jake'in yeni krallığında saltanat sürmek için gereken niteliklere sahip olup olmadığını kanıtlayacak, gözünüzü kırpmadan izleyeceğiniz bir karşılaşmayla muhteşem bir şekilde son buluyor.

Kategori: Belgesel, Spor

Süre: 70 dak.

6 IMDB Puanı 3020 İzlenme