Film Arşivi

Tüm Filmler
Till
7.2
2022

Till, beyaz bir kadınla flört etmekle suçlandıktan sonra 1955'te linç edilen 14 yaşındaki Afrikalı-Amerikalı Emmett Louis Till'in annesi Mamie Mobley Till'in oğlu için verdiği mücadeleyi konu ediyor. Oğlunun vahşice öldürülmesinin ardından acılı anne, oğlu için adalet arayışına girişir. Mamie Till-Mobley'in oğlu için açık tabutla cenaze töreni düzenlenmesi konusunda ısrarı, sivil haklar hareketinin yaratılmasına yardımcı olur.

Kategori: Biyografi, Suç, Dram

Süre: 130 dak.

7.2 IMDB Puanı 2144 İzlenme
Ronaldo
6.3
2015

En ünlü futbolculardan Cristiano Ronaldo'nun hayat hikayesinin işlendiği belgeselde başrolü kendisi oynuyor. Şimdiye kadar ilk kez bir futbolcunun hayat hikayesi bu kadar yakından ele alınmakta. Futbolseverlerin kapalı kapılar arkasında neler döndüğünü, neler yaşandığını öğrenebileceği bir yapım izleyiciyi bekliyor.

Kategori: Belgesel, Biyografi, Spor

Süre: 102 dak.

6.3 IMDB Puanı 141320 İzlenme
The Craigslist Killer
5.1
2011

Genç bir doktor olan Philip'i parlak bir gelecek beklemektedir. Lakin online dünyadaki gizli yaşamı başına büyük belalar açacaktır. Gelecek vaat eden bir doktor olan Philip, arkadaşları, profesörleri ve nişanlısının gözünde mükemmel bir insandır. Ancak polis, bazı kadın cinayetlerinin Craiglist sitesine verilen reklamlarla ilişkili olduğunu anladığında Philip bir numaralı zanlı haline gelir.

Kategori: Biyografi, Suç, Dram

Süre: 87 dak.

5.1 IMDB Puanı 5263 İzlenme
Intouchables
8.5
2011

Yamaç paraşütü kazasından sonra sakatlanan zengin bir aristokrat olan Philippe evde kendisine yardımcı olması için banliyöde yaşayan Driss’i işe alır. Driss ise yeni hapisten çıkmıştır ve bu iş için hiç de uygun değildir. Ama bu iki adam bir şekilde birbirlerine benzemektedir. Tamamen farklı dünyalara ait olmalarına ve her konuda farklı zevklere sahip olmalarına rağmen, hem olağan dışı hem de bir o kadar güçlü bir dostluk kurarlar...

Kategori: Biyografi, Komedi, Dram

Süre: 112 dak.

8.5 IMDB Puanı 7743841 İzlenme
Rush
8.1
2013

İki defa Oscar kazanmış olan Ron Howard (A Beautiful Mind, Frost/Nixon) iki defa Oscar’a aday olmuş senarist Peter Morgan’la (Frost/Nixon, The Queen) James Hunt ve Niki Lauda arasındaki acımasız rekabeti muhteşem bir şekilde anlatan Rush için bir araya geldi. Epik aksiyon/dram filmi Rush’ta, Chris Hemsworth (The Avengers) karizmatik İngiliz James Hunt’ı, Daniel Brühl (Inglourious Basterds) ise disiplinli ve mükemmeliyetçi olan Avusturyalı Niki Lauda’yı canlandırıyor. Grand Prix yarış pistindeki çekişmeleri, bu iki sıra dışı karakter arasındaki farkı özetliyor. Formula 1 yarışlarının ihtişamlı döneminde geçen Rush dünyanın şimdiye kadar gördüğü en büyük rakiplerin ikisinin (yakışıklı İngiliz Hunt ve disiplinli, zeki rakibi Lauda’nın) heyecan veren gerçek hikayesini anlatıyor. Özel hayatlarına da dahil olduğumuz filmde iki yarışçının zafere ulaşmak için bir kısa yolun bulunmadığı ve asla hataların asla düzeltilemediği bir ortamda fiziksel ve psikolojik dayanıklılık sınırlarını nasıl zorladığını göreceğiz. Olivia Wilde (TRON: Legacy) ve Alexandra Maria Lara’nın da (The Reader) rol aldığı Rush’ın yapımcılığını Andrew Eaton (A Mighty Heart), Howard, Oscar ödüllü Brian Grazer (Apollo 13, A Beautiful Mind), Eric Fellner (Senna, Tinker Tailor Soldier Spy), Morgan ve Brian Oliver (Black Swan), idari yapımcılığını ise Cross Creek Pictures, Exclusive Media, Todd Hallowell ve Tim Bevan üstleniyor. Rush İngiltere, Almanya ve Avusturya’da çekilmiştir.

Kategori: Aksiyon, Biyografi, Dram

Süre: 123 dak.

8.1 IMDB Puanı 415085 İzlenme
Mark Cavendish: Never Enough
7.5
2023

Bu samimi ve sürükleyici belgesel, profesyonel bisikletçi Mark Cavendish'in hızlı yükselişini, trajik düşüşünü ve inanılmaz dönüşünü ekrana taşıyor. Mark, eşi Peta, takım arkadaşları ve antrenörleri ile özel röportajları içeren bu film, büyük bir sporcunun ve gelmiş geçmiş en kurnaz, en etkili ve en heyecan verici bisikletçinin yükselişini, düşüşünü ve yeniden ayağa kalkmasını ekrana taşıyor. 2016 yılının sonlarında Mark'ın, büyük Eddy Merckx’in 34 etap zaferinden oluşan 41 yıllık rekorunu egale edip yerini sağlamlaştırması için sadece dört etap zaferine ihtiyacı vardı. Ancak beş yılı sakatlıklar, hastalıklar ve depresyonla geçti. 2021 Tour de France'taki performansıyla tüm dünyayı şaşırtmayı başararak yaz turu için gerekli zemini hazırlamış oldu. Mark burada etap zaferi rekorunu ele geçirmek için son bir girişimde bulunacaktı. Samimi, dürüst ve aydınlatıcı bir belgesel olan Mark Cavendish: Asla Yetmez, dirençli ve kendine inanan bir sporcunun profilini çizerek spor tarihindeki en ilham verici ve en beklenmedik geri dönüşlerden birinin perde arkasını ekrana taşıyor.

Kategori: Belgesel, Biyografi, Spor

Süre: 91 dak.

7.5 IMDB Puanı 3679 İzlenme
BlackBerry
7.4
2023

Dünyanın ilk akıllı telefonunun yükseliş ve çöküş hikayesini anlatan bir film. Cep telefonlarının tarihini değiştiren icat olan BlackBerry olmadan iletişim teknolojisi aynı şekilde anlaşılamazdı. Zeki bir mühendis olan Mike Lazaridis ve kararlı bir iş adamı olan Jim Balsillie, birlikte kısa bir süre içinde küresel bir başarı elde edecekleri bir şirket kurmaya karar verirler. BlackBerry olarak bilinen telefonlar, hem iş dünyasında hem de kişisel kullanımda hızla popülerlik kazanır. Ancak, akıllı telefonların piyasaya çıkmasıyla birlikte şirket zorlu bir döneme girer ve başarısının azalmasına tanık olur.

Kategori: Biyografi, Komedi, Dram

Süre: 120 dak.

7.4 IMDB Puanı 9400 İzlenme
Big George Foreman
6.6
2023

The life and boxing career of George Foreman.

Kategori: Biyografi, Dram, Spor

Süre: 129 dak.

6.6 IMDB Puanı 12337 İzlenme
Wham!
7.6
2023

George Michael ile Andrew Ridgeley, 70'lerdeki dostluklarından 80'lerin pop ikonluğuna uzanan Wham! kariyerlerini arşiv röportajları ve görüntüleri eşliğinde yâd ediyor.

Kategori: Belgesel, Biyografi, Müzik

Süre: 92 dak.

7.6 IMDB Puanı 3426 İzlenme
Emily
6.8
2022

Dünya Emily Brontë’ye sesini çıkarmaması ve itaatkar olması gerektiğini söylemektedir. Fikrini söylememesi, düşüncelerini, duygularını ve hayallerini paylaşmaması beklenmektedir. Oysa Emily çılgıncasına yaşamak ister, duygularla dolup taşar. Duyulmak için can atan bir sesi ve hikayelerle dolu bir zihni vardır. Sessiz kalmak ve başkalarının isteklerini yerine getirmekle ilgilenmeyen Emily bize tüm bunların nedenini göstermek üzere.

Kategori: Biyografi, Dram, Tarih

Süre: 130 dak.

6.8 IMDB Puanı 11880 İzlenme