Film Arşivi

Tüm Filmler
The Wolf House
7.5
2018

Şili'deki Colonia Dignidad'dan bir kız olan María, bir tür mezhepçi topluluk; Alman delisi, dini fanatiği ve çocuk avcısı olan acımasız Paul Schäfer tarafından zalimce yönetiliyor ve sonunda orayı bir işkence merkezine çevirecek. Augusto Pinochet tarafından yönetilen askeri diktatörlük, üç domuzunu kaybettiği için cezalandırılır ve kaçmaya ve ormanın içinde saklı terk edilmiş bir eve sığınmaya karar verir.

Kategori: Korku, Animasyon, Dram

Süre: 75 dak.

7.5 IMDB Puanı 406 İzlenme
The Weather Man
6.6
2005

Hava durumu sunucusu olan David Spritz (Cage), Chicago'lular açısından olmazsa olmaz bir kişiliktir. O sadece güneşi, yağmuru, karla karışık yağmuru ve kar yağışını tahmin eden bir adam değil, adeta yürüyen bir hedeftir. Chicago halkı David'e sevgiyle nefret arasında gidip gelen özel bir ilgi duymaktadır. Onu ekrandan tanıyan pek çok insan, gördükleri yerde üzerine meşrubat, bira, hamburger gibi şeyler fırlatmaktan kendilerini alamamaktadırlar. David'in tek isteği ise birazcık saygıdır. Özellikle Nobel ödüllü yazar babası Robert Spritz'in (Caine) takdirini, beğenisini kazanmayı istemektedir. Onun gözlerinin içine bakacak cesareti bile kalmamıştır. Ondan bir parça saygı görmek için her şeyini vermeye hazır olan David, eski karısının gönlünü ve sevgisini yeniden kazanmaya çalışırken bir yandan da çocukları için kaygılanmaktadır. Ne zaman ortaya çıkacağını tahmin etmeye çalıştığı kasırga ve tufanların yarattığı yıkım gibi kendi yaşamı da, büyük bir felakete sürüklenmektedir.

Kategori: Komedi, Dram

Süre: 101 dak.

6.6 IMDB Puanı 941 İzlenme
The White Balloon
7.6
1995

İran’da Nevruz bayramının arifesinde, 7 yaşındaki küçük bir kız, akvaryum balığı satın almak için annesinin verdiği harçlığı cebine koyup Tahran sokaklarında yürümeye başlar. Bu basit görev, karşılaştığı insanlar sebebiyle giderek zorlu bir yolculuğa dönüşür.

Kategori: Dram

Süre: 85 dak.

7.6 IMDB Puanı 361 İzlenme
The Wayward Girl
6.6
1959

Ahlakı şüpheli bir kadın olarak kabul edilen Gerd, ailesi bu ilişkiyi kabul etmeyen bir çocuğa aşık olur ve ikisi de kaçar ve ormandaki bir kulübeye yerleşirler ve burada aşklarını sınayan somurtkan bir adamla tanışırlar.

Kategori: Dram

Süre: 91 dak.

6.6 IMDB Puanı 1612 İzlenme
Rebel Moon - Part Two: The Scargiver
5.2
2024

Kopmaz bağlar kurulurken, kahramanlar ortaya çıkarken ve efsaneler yaratılırken isyancılar Ana Dünya'ya karşı savaşa hazırlanıyor.

Kategori: Bilim-Kurgu, Dram, Aksiyon

Süre: 123 dak.

5.2 IMDB Puanı 4343 İzlenme