Film Arşivi

Tüm Filmler
Alienoid
6.2
2022

Goryeo Hanedanlığı'nın sonunda efsanevi ilahi kılıcı ele geçirmek isteyen kılıç ustası ile 2022'de insan vücuduna hapsedilmiş bir uzaylı mahkumun peşine düşenler arasında zamanın kapısı açılır.

Kategori: Aksiyon, Macera, Fantastik

Süre: 142 dak.

6.2 IMDB Puanı 12461 İzlenme
The Portable Door
6.1
2023

Film, antik büyülü dünyayı modern kurumsal uygulamalarla bozmak isteyen bir CEO'nun ve alışılmadık çalışanların olduğu gizemli bir Londra firmasında işe başlayan Paul Carpenter'ın hikayesini konu ediyor. Yeni bir işe başlayacağı için oldukça stresli olan Paul, ofise geldiğinde karşılaşacağı sorunlardan bihaberdir.

Kategori: Macera, Komedi, Fantastik

Süre: 116 dak.

6.1 IMDB Puanı 5620 İzlenme
Men
6.1
2022

Men, kocasının ölümünden sonra bozulan psikolojisini toparlamak amacıyla İngiltere'nin kırsal bölgelerinde tek başına bir tatile çıkan genç bir kadının karşılaştığı enteresan olayları anlatıyor. Harper'ın (Jessie Buckley) başlangıçta şehirden uzak güzel bir tatil gibi görünen bu kaçışı, kaldığı kır evinin etrafını çeviren ormanlarda yaşayan birinin ya da bir şeyin kendisini izlemeye başladığını fark etmesiyle birlikte adeta bir kabusa dönüyor...

Kategori: Dram, Fantastik, Korku

Süre: 100 dak.

6.1 IMDB Puanı 42518 İzlenme
The New Boy
5.9
2023

"1940'larda Avustralya'da geçen 9 yaşındaki Aborjin bir çocuk, gecenin köründe dönek bir rahibe (Cate Blanchett) tarafından yönetilen ücra bir manastıra gelir. Çocuğun varlığı, bu manevi mücadele ve hayatta kalmanın bedeli hikayesinde hassas bir şekilde dengelenmiş dünyayı rahatsız eder." The New Boy'u daha önce Samson & Delilah, The Darkside, We Don't Need a Map ve Sweet Country filmlerinin yönetmeni olan Avustralyalı görüntü yönetmeni / film yapımcısı Warwick Thornton yazdı ve yönetti. Yapımcılığını Cate Blanchett, Lorenzo De Maio, Georgie Pym, Kath Shelper ve Andrew Upton üstlendiği filmin ilk gösterimi 2023 Cannes Film Festivali'nde yapıldı.

Kategori: Dram, Fantastik, Tarih

Süre: 116 dak.

5.9 IMDB Puanı 1270 İzlenme
El conde
6.5
2023

El Conde, Şili'nin yakın tarihinden esinlenen paralel bir evren hayal eden bir kara komedi/korku filmi. Film, dünya faşizminin sembolü Augusto Pinochet'yi kıtanın soğuk güney ucunda yıkık bir malikanede gizlenerek yaşayan bir vampir olarak tasvir ediyor. Varlığını sürdürmek için kötülüğe olan iştahını besliyor. Pinochet 250 yıllık yaşamının ardından kan içmeyi bırakmaya ve sonsuz yaşam ayrıcalığından vazgeçmeye karar vermiştir. Dünyanın onu bir hırsız olarak hatırlamasına daha fazla katlanamaz. Ailesinin hayal kırıklığı yaratan, fırsatçı doğasına rağmen, beklenmedik bir ilişki sayesinde hayati ve karşı devrimci bir tutkuyla yaşamaya devam etmek için yeni bir ilham bulur.

Kategori: Komedi, Fantastik, Tarih

Süre: 110 dak.

6.5 IMDB Puanı 2967 İzlenme
Prancer: A Christmas Tale
6
2022

On yaşındaki Gloria ve yeni dul kalmış büyükbabası Bud, aile Noel için bir araya geldiğinde gizemli bir ren geyiğiyle arkadaş olur. Bud, Prancer dedikleri hayvanın aslında büyülü olduğuna inanmaya başlar. Ancak Gloria, teorisinin onu doğrudan bir huzurevine göndereceğinden korkmaktadır.

Kategori: Dram, Aile, Fantastik

Süre: 102 dak.

6 IMDB Puanı 3021 İzlenme
The Last Voyage of the Demeter
6.1
2023

The Last Voyage of the Demeter, Londra'ya özel bir kargo taşımak için kiralanan Rus yelkenlisi Demeter’da yaşanan olayları konu ediyor. Londra'ya giden gemide, yolculuk sırasında mürettebat üyelerinin bir kısmı vahşice öldürülür. Her gün birbirinden tehlikeli olaylarla karşılaşan mürettebat, hayatta kalmak için zorlu bir mücadele verir.

Kategori: Fantastik, Korku

Süre: 118 dak.

6.1 IMDB Puanı 19011 İzlenme
Mandibules
6.6
2020

Quentin Dupieux’nün hem yönetmeni hem senaristi olduğu filmde; Fransız komedi ikilisi Grégoire Ludig (Jean-Gab) ve David Marsais (Manu), arabalarının bagajında dev bir sinek bulduktan sonra bu sineği evcilleştirip üzerinden para kazanma planlarına girişen iki arkadaşı canlandırıyor. Adèle Exarchopoulos, Coralie Russier, Bruno Lochet ve India Hair’in yanı sıra; geçtiğimiz nisanda Mr. Oizo’yla birlikte “Pharmacist” teklisini çıkaran Belçikalı hip hop sanatçısı Romeo Elvis oyuncu kadrosundaki isimlerden. Dev sinek La Moche’u ise Star Wars filmlerinde BB-8’in sesi olan Dave Chapman seslendiriyor.

Kategori: Komedi, Fantastik

Süre: 77 dak.

6.6 IMDB Puanı 9329 İzlenme
Earwig
5.4
2021

Earwig daha açılış jeneriğinden izleyiciyi bir tür transa, rüyaya, kâbusa ya da bir hipnoz ışığını takip etmeye çağırıyor. 20. yüzyılın ortalarında Avrupa’da bir yerde, Albert, buzdan dişleri olan Mia’nın bakımından sorumludur. Mia, kepenklerin her zaman kapalı olduğu dairelerini asla terk etmez. Düzenli olarak telefon açan Efendi, Albert'ten Mia’nın sağlık durumunu öğrenir. Sonra bir gün, Efendi Albert’e çocuğu yolculuğa hazırlaması talimatını verir. Heykeltıraş, şair ve romancı Brian Catling’in kitabından uyarlanan Earwig, Lucile Hadzihalilovic’in gizemli ve düşsel dünyasından uzun süre saklanmış sırlara ve yeniden uyanan anılara dair büyüleyici bir masal: “Kâbuslarımızı alt edebileceğimizi sanmıyorum, ama belki sinema onları büyütebilir, arıtabilir ve onlardan zevk almamıza yardımcı olabilir.”

Kategori: Dram, Fantastik, Korku

Süre: 114 dak.

5.4 IMDB Puanı 18953 İzlenme
Dragon Soldiers
3.2
2020

Ölümcül bir yaratık, bir banliyö bölgesini çevreleyen ormanda saklanır ve yaklaşan herkesi öldürür. Durum karşısında özel bir asker grubu harekete geçer.

Kategori: Aksiyon, Fantastik

Süre: 89 dak.

3.2 IMDB Puanı 5293 İzlenme