Film Arşivi

Tüm Filmler
Love at First Sight
6.9
2023

Hadley ve Oliver, New York'tan Londra'ya yaptıkları uçuşta birbirlerine aşık olmaya başlarlar. Birbirlerini bir daha bulma ihtimalleri imkânsız gibi görünse de aşkın -ve Londra'nın- ihtimallere meydan okuyan bir yolu olabilir...

Kategori: Dram, Romantik

Süre: 90 dak.

6.9 IMDB Puanı 6939 İzlenme
Ehrengard: The Art of Seduction
5.8
2023

Grandüşes'in çekingen oğluna baştan çıkarmanın inceliklerini öğretmekle görevlendirilen bir aşk uzmanı, kendini bir skandalın ortasında bulduğu yetmezmiş gibi gönlünü de kaptırır.

Kategori: Komedi, Dram, Romantik

Süre: 94 dak.

5.8 IMDB Puanı 4385 İzlenme
Wheel of Fortune and Fantasy
7.5
2021

Odağına rastlantıları, seçimleri ve yanılsamaları alan Çarkıfelek, sihirli tesâdüfler üzerine, naif bir romantik dram. Film, “Sihir (Ya da daha az rahatlatıcı bir şey)”, “Kapı Ardına Kadar Açık” ve “Bir Kez Daha, Moka” adında üç kısa metrajı bir araya getirip her hikâyeyi yankılar ve minik ayrıntılarla birbirine bağlıyor. Farklı kadınlarda iz bırakan üç ilişki, tesâdüflerin ve seçimlerin bazen sandığımız kadar farklı olmadığını gözler önüne seriyor. Happy Hour ve Asako I & II filmleriyle tanıdığımız yönetmen Ryûsuke Hamaguchi bu kez kendi tarzının dışındaki anlatısını Schumann’ın müziklerinden aldığı esinle ve Japonya’nın tekinsiz mekânlarıyla destekliyor. Kısa filmlere özel bir ilgisi olduğunu vurgulayan Hamaguchi, bir aşk üçgeni, boşa giden bir baştan çıkarma teşebbüsü ve hoş bir tesâdüfü anlatan üç hikâyeyle izleyicisine, derin ve duygusal olduğu kadar, eğlenceli bir düşünme egzersizi de sunuyor. (Kaynak: 40. İstanbul Film Festivali)

Kategori: Dram, Romantik

Süre: 121 dak.

7.5 IMDB Puanı 2668 İzlenme
Sitting in Bars with Cake
6.4
2023

Dışadönük Corinne, utangaç ve yetenekli bir fırıncı olan Jane'i, insanlarla tanışmasına ve kendine güven kazanmasına yardımcı olmak için bir yıl boyunca barlara kek getirmeyi taahhüt etmeye ikna eder. Ancak Corinne hayatını değiştirecek bir teşhis aldığında ikili, daha önce deneyimledikleri hiçbir şeye benzemeyen bir zorlukla karşı karşıya kalır.

Kategori: Komedi, Dram, Romantik

Süre: 120 dak.

6.4 IMDB Puanı 3340 İzlenme
What If
3.8
2023

Bir çift, bir adada deniz ve güneşin tadını çıkaracakları rüya gibi bir balayı planlar. Ama evliliklerinin belki de onarılamaz bir noktaya geldiğini anladıklarında işin tadı kaçar.

Kategori: Dram, Romantik

Süre: 112 dak.

3.8 IMDB Puanı 3066 İzlenme
Past Lives
8.1
2023

Birbirine derinden bağlı iki çocukluk arkadaşı olan Nora ve Hae Sung, Nora'nın ailesi Güney Kore'den göç edince ayrılmak zorunda kalır. Yirmi yıl sonra, kader ve aşk kavramlarıyla ve hayatı oluşturan seçimlerle yüzleşirken, önemli bir hafta boyunca New York'ta yeniden bir araya gelirler.

Kategori: Dram, Romantik

Süre: 105 dak.

8.1 IMDB Puanı 17308 İzlenme
Robots
5.5
2023

Charles bir kadın avcısı, Elaine ise bir para avcısı. İkili, ekip kurmaya ve kendilerinin robot kopyalarının peşine düşmeye zorlanınca insanlığı öğrenmeye başlar.

Kategori: Komedi, Romantik, Bilim Kurgu

Süre: 93 dak.

5.5 IMDB Puanı 3977 İzlenme
Happy Ending
5.4
2023

Luna, Mink ile olan mutlu ilişkilerinin birinci yılında seks hayatlarına üçüncü bir kişiyi dâhil etmeyi önerir. Ancak bu durum, aralarındaki bağın zedelenmesine yol açacaktır.

Kategori: Komedi, Romantik

Süre: 92 dak.

5.4 IMDB Puanı 7495 İzlenme
Asteroid City
6.6
2023

Kıdemsiz Yıldız Gözlemcileri ve Askeri Uzay Öğrencileri Kongresi, bir çöl kasabası olan Asteroid City’de, tüm ülkeden öğrencileri ve ailelerini, akademik rekabet için bir araya getireceği, bir program düzenler. Ancak planlanan bilimsel programda, bir uzaylının aniden ortaya çıkması gibi, dünyayı değiştiren, kaos ve kafa karışıklı yaratan beklenmedik olaylar meydana gelir. Ordu tereddüt etmeden şehri yasak bölge ilan eder ve tüm giriş çıkışlar yasaklanır.

Kategori: Komedi, Dram, Romantik

Süre: 105 dak.

6.6 IMDB Puanı 7878 İzlenme
Squared Love Everlasting
4.3
2023

"Aşk²"nin üçüncü filminde Monika ve Enzo'nun fırtınalı aşkı peri masallarındaki gibi mutlu bir sona doğru ilerlemektedir. Ama bomba etkisi yaratan bir açıklama her şeyi değiştirir.

Kategori: Komedi, Romantik

Süre: 102 dak.

4.3 IMDB Puanı 5702 İzlenme