Film Arşivi

Tüm Filmler
Sisu
6.9
2022

İkinci Dünya Savaşı'nın son umutsuz günlerinde, yalnız bir maden arayıcısının kuzey Finlandiya'da kavrulmuş bir toprak inziva yerinde Nazilerle yolları kesişir. Naziler onun altınını çaldığında, sıradan bir madenciye bulaşmadıklarını çok geçmeden fark ederler.

Kategori: Aksiyon, Savaş

Süre: 91 dak.

6.9 IMDB Puanı 56552 İzlenme
Shadow in the Cloud
5
2021

WAAF subayı Maude Garrett’a, İkinci Dünya Savaşı sırasında önemli bir görev verilir. Pilot olan Garreta’dan gizli belgeleri, mürettebatın tamamı erkeklerden oluşan bir savaş uçağında taşıması istenir. Uçuş sırasında peşlerinde olan diğer savaş uçakları ile zorlu bir mücadeleye girişen Garrett, çok geçmeden uçağın içinde herkesin hayatını tehlikeye atabilecek kötü bir varlık keşfeder. Maude yalnızca kendi ve ekibin hayatını kurtarmak için çalışmakla kalmaz aynı zamanda taşıdığı önemli belgeleri korumak için de mücadele eder.

Kategori: Aksiyon, Korku, Savaş

Süre: 83 dak.

5 IMDB Puanı 134585 İzlenme
Clash
7.4
2016

Cannes’da Belirli Bir Bakış bölümünün açılış filmi olarak seçilen ve Mısır’ın Oscar adayı olan Çatışma, 2013 Mısır Askerî Darbesi sırasında geçen bir hikâye anlatıyor. Tamamı bir polis kamyoneti içinde geçen film, çatışma halindeki iki ayrı gruptan, Mursi yanlıları ve ordu destekçilerinden gözaltına alınan insanların aynı yerde kapalı kalması fikrinden yola çıkıyor. Çatışmalar nedeniyle kamyonette mahsur kalan gözaltındaki insanlar için koşullar zorlaşırken, gruplar arasındaki gerilimin kontrol edilmesi de güçleşiyor. Genç yönetmen Mohamed Diab, tamamı kapalı bir mekânda geçen, her yönüyle zorlu bu projenin altından başarıyla kalkarken, karakterlerini yargılamaktan da kaçınıyor ve herkese eşit mesafeyle yaklaşarak hümanist bir mesaj veriyor.

Kategori: Dram, Gerilim, Savaş

Süre: 97 dak.

7.4 IMDB Puanı 14971 İzlenme
Snipers
6.3
2022

22 yaşında Kore Savaşı sırasında sadece 32 günde 435 atışla 214 Amerikan askerini öldürerek veya yaralayarak rekor kıran genç bir asker olan keskin nişancı Zhang Taofang'ın hikayesi.

Kategori: Aksiyon, Dram, Savaş

Süre: 96 dak.

6.3 IMDB Puanı 13041 İzlenme
Wolyn
7.6
2016

Film, son zamanlarda Ukrayna ile Polonya arasında tartışmalı bölge olan Volhynia'da yaşanır. Polonyalı ve Ukraynalıların beraber yaşadığı bir köyde Zosia isimli Polak bir genç kız; Ukraynalı Petro'yu sevmesine karşın ailesi tarafından dul ve zengin bir Polonyalı ile evlenmeye zorlanır. Yaşadığı zorluklara, 2. Dünya Savaşı ile bölgede yükselen etnik çatışmalar da eklenir ve Zosia'nın bu süreçteki hayata tutunma mücadelesi ele alınır.

Kategori: Dram, Tarih, Savaş

Süre: 150 dak.

7.6 IMDB Puanı 73502 İzlenme
Warhorse One
5.2
2023

Afganistan'daki bir kurtarma görevi sırasında bir SEAL ekibi helikopteri düştükten sonra, hayatta kalan tek pilot, bir çocuğu düşman Taliban isyancılarının arasından güvenli bir yere götürmek ve acımasız Afganistan vahşi doğasında hayatta kalmak için çabalar.

Kategori: Aksiyon, Dram, Savaş

Süre: 120 dak.

5.2 IMDB Puanı 46086 İzlenme
Al Kameen
6.3
2021

It is the winter of 2018, the men and women of the UAE military are deployed to provide aid. At the Mocha Base, spirits are high as three Emirati soldiers anticipate an imminent return home. While on their final routine patrol, the three soldiers, Ali, Bilal and Hindasi are ambushed by heavily armed militants on their route, through a narrow canyon. Trapped, wounded, and out of communication range, the three soldiers realize the gravity of their situation. They are running out of options, munitions - and time. Back at the base, their commander receives word and realizes that the assault on the UAE army patrol was premeditated. A rescue mission is quickly put into action, but will air and land support reach the men in time, and will they survive?

Kategori: Aksiyon, Dram, Savaş

Süre: 102 dak.

6.3 IMDB Puanı 19071 İzlenme
Klondaik
6.9
2022

Ukrayna – Rusya sınırında yaşayan İrka, köyü ayrılıkçı gruplar tarafından kuşatılmış olmasına rağmen evini terk etmeyi reddeden hamile bir kadındır. Ne var ki 17 Temmuz 2014 günü Irka ve ailesi kendilerini uluslararası bir uçak kazası felaketinin merkezinde bulacaktır.

Kategori: Dram, Savaş

Süre: 100 dak.

6.9 IMDB Puanı 14739 İzlenme
Gulltransporten
6.7
2022

O insanların en cesuru değil ama ona büyük bir sorumluluk ve muazzam bir görev verildi; 2. Dünya Savaşı'nın patlak verdiği ve Norveç'in işgali sırasında tüm Norveç altın rezervini Almanlardan almak.

Kategori: Dram, Gerilim, Savaş

Süre: 117 dak.

6.7 IMDB Puanı 11116 İzlenme