Film Arşivi

Tüm Filmler
The Fox
7.3
2022

İkinci Dünya Savaşı'nın şafağında, Avusturya ordusunda görev yapan genç bir motosiklet kuryesi, yaralı bir tilki yavrusuyla karşılaşır ve onu işgal altındaki Fransa'ya götürür. Asker ve tilki beklenmedik bir bağ kurar. Yönetmen Adrian Goiginger'in büyük büyükbabası Franz Streitberger'in gerçek hikayesine dayanmaktadır.

Kategori: Dram, Tarih, Savaş

Süre: 118 dak.

7.3 IMDB Puanı 1636 İzlenme
Kartini: Princess of Java
7.6
2017

Soylu bir kadın, 1900'lerin başındaki Endonezya toplumunda kadınların eğitime erişimini iyileştirmek için ataerkil normlarla mücadele ediyor.

Kategori: Tarih, Dram

Süre: 118 dak.

7.6 IMDB Puanı 489 İzlenme
The Inventor
6
2023

Doyumsuz derecede meraklı ve inatçı mucit Leonardo da Vinci, özgürce deney yapabileceği, uçan mekanizmalar, inanılmaz makineler icat edebileceği ve insan vücudunu inceleyebileceği Fransız sarayına katılmak üzere İtalya'dan ayrılır. Orada, cesur prenses Marguerite'nin de katıldığı maceraya katılan Leonardo, asıl sorunun cevabını ortaya çıkaracak: "Bütün bunların anlamı nedir?"

Kategori: Animasyon, Tarih, Dram, Aile

Süre: 92 dak.

6 IMDB Puanı 731 İzlenme
The Zone of Interest
7.7
2023

Auschwitz kumandanı Rudolf Höss, eşi Hedwig, çocukları ve hizmetkârlarıyla rüya gibi bir hayat sürmektedir. Öyle ki, ölüm kampının duvarına bakan muhteşem evleri tam da tren raylarıyla gaz odaları arasındadır. Martin Amis'in aynı adlı romanından uyarlanan bu çarpıcı film çiçekli, geniş bahçeleri, seraları ve havuzlarında keyif süren Höss ailesinin başlarına ölüm külleri serpilirken süregiden sıradan gündelik yaşamını gözlemliyor.

Kategori: Tarih, Savaş, Dram

Süre: 105 dak.

7.7 IMDB Puanı 11920 İzlenme
Ferrari
6.5
2023

Lüks spor otomobil şirketi Ferrari'nin kurucusu Enzo Ferrari'nin hikayesini anlatacak olan film, 1957'de Ferrari'nin Mille Miglia yarışına katıldığı dönemi merkezine alıyor. Eşi Laura ile birlikte sıfırdan inşa ettikleri şirketin iflasla karşı karşıya olması, fırtınalı bir evlilik, bir oğullarının yası ve diğerinin tanınmasıyla mücadele eden Ferrari'nin sonunda ikonik yarış Mille Miglia'ya katılmaya karar vererek kayıplara karşı koymaya çalışmasının hikayesinin anlatıldığı filmin senaryosu Brock Yates'in "Enzo Ferrari - The Man and the Machine" adlı kitabından Troy Kennedy Martin tarafından uyarlandı.

Kategori: Tarih, Dram

Süre: 131 dak.

6.5 IMDB Puanı 2135 İzlenme